Upozornění k stavu v březnu 2017: Přesunul jsem i bookz.cz na WordPress.com. Prostě za 900 kaček ročně není co řešit. Chvíli jsem si říkal jestli to už nemám pohřbít, tenhle web měl aktuální a zajímavý obsah před pět a více lety, když se řešily e-knížky, ale pak mi to přišlo líto. Takže jsem to exportnul, importnul, dal tomu deset minut na doplnění widgetů a tak, s výhodou použil stejnou šablonu jako to mělo a už to jede.
A teď už spíš co BYLO Bookz.cz
BookZ.cz (www.bookz.cz) je pomoc všem, kdo se zajímají o e-elektronické knihy. Nabízí teoretické i praktické články týkající se e-elektronických knih – od naprostých základů až po návody (jak knihy číst, kde je získávat, na čem je číst, jak e-knihy vytvářet).
BookZ.cz je trochu reakcí na konec projektu Gutenberg.cz, ve kterém se původně podobný informační servis a užitečné rady také měly vyskytovat – část z původně plánovaných článků pro Gutenberg.cz se tak stala i základem pro spuštění BooKZ.cz. A je v plánu tyto články a návody udržovat aktuální a doplňovat je.

Když jsem v lednu 2010 začal pronikat do problematiky e-knih na českém trhu, znamenalo to zahrnutí řady doposud nepoužívaných informačních zdrojů do sledování. Nepřestal jsem je sledovat ani poté, co bylo rozhodnuto o ukončení Gutenberg.cz. Důsledek je, že pro BookZ.cz má k dispozici dostatek materiálů, které stojí za zprostředkování. V tomto ohledu bude BookZ.cz fungovat jako něco na způsob e-zinu či blogu. A snad bude prospěšnou službou.
Logo Bookz.cz je „ebook“ by Nick Kinling from the Noun Project.
Dobrý den,
kdo je mluvčím sekce „O Bookz.cz“? Rád bych tento text přejal do aktuality Portálu české literatury, http://www.czechlit.cz, kde bych dal poslední odstavec do uvozovek jako citaci.
Děkuji, J. Balvín
není on v patičce kontakt?