O BookZ.cz

Upozornění k stavu v březnu 2017: Přesunul jsem i bookz.cz na WordPress.com. Prostě za 900 kaček ročně není co řešit. Chvíli jsem si říkal jestli to už nemám pohřbít, tenhle web měl aktuální a zajímavý obsah před pět a více lety, když se řešily e-knížky, ale pak mi to přišlo líto. Takže jsem to exportnul, importnul, dal tomu deset minut na doplnění widgetů a tak, s výhodou použil stejnou šablonu jako to mělo a už to jede.

A teď už spíš co BYLO Bookz.cz

BookZ.cz (www.bookz.cz) je pomoc všem,  kdo se zajímají o e-elektronické knihy. Nabízí teoretické i praktické články týkající se e-elektronických knih – od naprostých základů až po návody (jak knihy číst,  kde je získávat, na čem je číst, jak e-knihy vytvářet).

BookZ.cz je trochu reakcí na konec projektu Gutenberg.cz, ve kterém se původně podobný informační servis a užitečné rady také měly vyskytovat – část z původně plánovaných článků pro Gutenberg.cz se tak stala i základem pro spuštění BooKZ.cz. A je v plánu tyto články a návody udržovat aktuální a doplňovat je.

BOOKZ.CZ screenshot
Původní Bookz.cz na vlastním WordPressu a VPS.

Když jsem v lednu 2010 začal pronikat do problematiky e-knih na českém trhu, znamenalo to zahrnutí řady doposud nepoužívaných informačních zdrojů do sledování. Nepřestal jsem je sledovat ani poté, co bylo rozhodnuto o ukončení Gutenberg.cz. Důsledek je, že pro BookZ.cz má k dispozici  dostatek materiálů, které stojí za zprostředkování. V tomto ohledu bude BookZ.cz fungovat jako něco na způsob e-zinu či blogu. A snad bude prospěšnou službou.

Logo Bookz.cz je „ebook“ by Nick Kinling from the Noun Project.

3 komentáře: „O BookZ.cz

Komentáře nejsou povoleny.