60% stažených e-knih v Německu jsou pirátská stažení

Německá knižní asociace na knižním veletrhu ve Frankfurtu uvedla, že 60% stažených e-knih v Neměcku jsou pirátské kopie. Na vině je prý zvyšující se popularita online úložišt a serverů umožňujících sdílení souborů. E-knižní trh v Německu se prozatím nijak výrazně nerozrostl (tvoří pouze 5% knižního trhu) a uživatelé e-čteček jsou prý „technicky zdatní“ a je pro ně snazší si knihy stahovat online.

Zdroj: The German Book Association cries foul over Piracy

2 thoughts on “60% stažených e-knih v Německu jsou pirátská stažení

  1. A místo aby vytvořili uživatelsky snadný způsob nákupu a manipulace s knihami, tak se zaměřují na likvidaci nezlikvidovatelného.
    Ale situace se pomalu mění. Nedávno za mnou přišel jeden známý, že slyšel, že se dá koupit nějaké zařízení, do kterého se dají nahrát knihy a že by to chtěl pro ženu. Zrovna Amazon uvedl nové Kindly, tak si objednal Kindle 4. Několik knih, které nemohli nikde sehnat jsem našel na internetu, pak jsem jim ukázal palm knihy zadarmo a založil účet na palmknihy.cz, kde si hned několik knížek objednali. Jedna vlaštovka jaro nedělá, ale řekl bych, že je míč „skoro“ na straně vydavatelů.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s