iBookstore se nedaří, uživatelé Apple nakupují a čtou knihy málo

Business Insider si všímá podílu Apple iBookstore na e-knižním trhu a dochází k závěru, že ačkoliv Apple mělo s e-knihami všechny předpoklady pro získání významného tržního podílu, nestalo se tomu tak. Jedničkou v obchodech s e-knihami je stále Amazon s 50-60% podílem na trhu. iBookstore podle odhadů získal 10-15%.

Podle vydavatelů je e-knižní aplikace na iPadech a iPhonech mezi uživateli málo známá. Ti přitom ještě před rokem považovali za možné, že Apple odsune Nook na nižší příčku. Nestalo se tak.

Podle průzkumu Forrester Research čte e-knihy na iPadu pouze 49% lidí. Na Kindle navíc lidé čtou více knih, než na iPadu

Zdroj: Apple’s iBookstore Is Looking Like A Rare Flop

3 komentáře: „iBookstore se nedaří, uživatelé Apple nakupují a čtou knihy málo

  1. Ono jde především o to, že uživatelé tabletů (ne čteček) si chtějí především hrát. Ne číst. Knihy zajímají jen některé, většinu z nich jen hry… Škoda.

  2. Myslím, že by určitě pomohlo, kdyby iBooStore měl vlastní aplikaci obchodu a neschovával se do aplikace ke čtení. Ještě k tomu do tak mizerné a nergonomické aplikace.

  3. >> Na Kindle navíc lidé čtou více knih, než na iPadu.
    Prečo to niekoho prekvapuje? Kindle čítačky sú určené primárne na čítanie, na to majú aj vhodnejší displej. Aj tradíciu. iPad je určený na všetko možné, okrem iného aj na čítanie. S univerzálnejším displejom, prirodzene horším na samotné čítanie. Mňa tých 10–15 % pre iPad príde až podozrivo veľa.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s