2 komentáře: „Mapy pro e-čtečky, výborný nápad

 1. Doufám, že čtečky budou stále rozšiřovat své funkce. A podobně jako PDA nakonec splynou s tím, čemu se dnes nadává „inteligentní“ telefon. Jen houšť a větší kapky!

 2. Mapy pro eBook reader jsou udelany celkem dobre, ale technologie je velmi limitujici a vysledek neni moc pouzitelny; hodne zalezi na konkretni ctecce jak se s tim popasuje. Jako pozitivni hodnotim napad prevest mapu do „knihy“, tim lze mapu prohlizet na temer vsech soucasnych eBook cteckach. Ale eBook ctecky maji ruzne limity, nektere neumi zvetsit obrazek a pak jej scrolovat, pripadne nezvladnu index, atd, atd. Rozhodne by to chtelo zapracovat popdoru map do soucasnych formatu anebo vyvynout specializovany format pro mapy.
  V soucasnem provedeni by mohly pomoci odkazy, na kazdou stranku s obrazkem mapy pridat 3 odkazy:
  – nahoru
  – dolu

  – index
  Soucasna verze resi nahoru/dolu doporucenim presunout se o 6 strenek vpred anebo vzad (pocet asi zalezi na mape, pro Prahu je offest 6).

  Take by se mohly listy prekryvat; soucasna vezre zrejeme nema zadne prekryti a s oblastmi na kraji mapoveho listu se pracuje velmi spatne, zvlast, pokud je nami hledana lokalita na hornnim anebo dolnim okraji obrazku…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s