Tablety překonají e-čtečky v roce 2012

Podle analýzy společnost In-Stat (Tablet Shipments Set to Outpace E-Reader Shipments by 2012) překonají tablety e-čtečky už v příštím roce. A jakkoliv se v roce 2015 předpokládá prodej 40 milionů e-čteček, uživatelé budou stále více přecházet na tablety. Hlavním důvodem bude více možností, které tablety oproti jednorázovým e-čtečkám nabízejí.

Tablet na e-čtečku v komfortu čtení e-knih nemá (hlavní výhoda je samozřejmě e-ink displej, malá váha, vysoká výdrž baterií), ale dalším výhodám lze jenom těžko odolávat – přístup k internetu, elektronická pošta, hry, komunikace. A připočtěte i podstatně větší otevřenost, zejména v podobě přístupu k širší nabídce e-knih prostřednictvím odpovídajícího software. Příliš časté omezení e-čteček pouze na obsah od jediného „dodavatele“ je limitující – pro iPad si (například) můžete snadno pořídit jak Kindle, tak další softwarové e-čtečky.

Podle In-Stat vlastní 26% Američanů e-čtečku a 38% vlastní tablet. A trend výrobců tradičních čteček je ten, že se pokoušejí vstoupit i na trh „klasických“ tabletů – Barnes & Noble i Kobo jsou toho nejklasičtějšími příklady.

3 komentáře: „Tablety překonají e-čtečky v roce 2012

  1. V tom šetření nerozumím jedné věci, pokud jsem to tedy správně pochopil. Měli 1000 respondentů, z nich 38% vlastní tablet a 26% vlastní e-reader. Nevím, jak to byl reprezentativní vzorek a jaké jsou celkové US prodeje tabletů ve srovnání s celkovými US prodeji čteček. Tuším, že leader ve čtečkách (Amazon) snad ani tuto informaci nikdy nezveřejnil. Každopádně už jen z toho prostého srovnání stávajících vlastníků tabletů a čteček vyvozuji, že tablety nepřekonají čtečky až v roce 2012, ale překonávají je už nyní. Ať už je to jakkoliv, myslím, že jde o logický vývoj, že například Amazon bude expandovat i do oblasti tabletů, protože jsou to vlastně paralelní trhy, které nejdou primárně proti sobě. Tablet dominuje v multimédiích, čtečka je jen na čtení, tablet je drahý, čtečka je velmi levná. Tablet tak bude třeba pro Amazon dalším prodejním kanálem, přes Kindle se prodávají knihy lépe než bez něj. Přes tablet se bude lépe prodávat hudba a filmy a aplikace.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s