E Ink nechystá v roce 2011 žádný nový Pearl (e-ink) displej

Rozhovor (E Ink: No successor to Pearl this year) s šéfem společnosti E Ink nepřináší nic revolučního – v roce 2011 se na novou generaci černobílých (Pearl) e-ink displejů těšit nemůžeme – Pearl displeje používané v Kindle a Nook čtečkách byly uvedeny na trh vloni a nic nového se nechystá. Barevný displej (E INK Triton)je stále ve stavu prototypu a produkční cyklus společnosti je, podle Sri Peruvemba, dvouletý.

Budoucnost vývoje e-ink displejů je poznamenána snahou o zrychlení  – hlavně  doby nutné k obnovení obsahu, nikoliv ale pomocí nové technologie displeje – pomoci by měly rychlejší procesory a novější ovladače. Příští generace e-ink displejů by se ale měla dostat k možnostem pouštět plné video (24 – 30fps).

2 komentáře: „E Ink nechystá v roce 2011 žádný nový Pearl (e-ink) displej

  1. Takovým prioritám nerozumím. Čtečka je na čtení. Hodila by se rozumná práce s PDF i na menších displejích (nevím, jak vyřešit, nejsem designér, ale vím, že by to ocenilo vysoké procentu uživatelů čteček), barva možná právě pro tento účel nebo maximálně zobrazování webového obsahu tam, kde je grafika důležitá (pořád se bavíme o čtení). Nechápu upřednostnění videa. To už zase vzniká bastard, protože zatímco je tablet bastardem mezi notebookem, čtečkou a případně chytrým telefonem, bude čtečka s novou obrazovkou bastardem mezi mp4 přehrávačem, čtečkou a tabletem. Hm?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s