Ebux.cz spuštěno

Prodej e-knih od Euromedia Group na www.ebux.cz byl spuštěn, podrobnosti v předchozím článku Prodej e-knihy na EBux.cz (Euromedia) je (bohužel) jenom Wooky.

Rozhodnete-li se zkoušet (a eventuelně i využít), tak jenom několik zásadních upozornění. Omezení a nepříjemností je tolik, že pro mě osobně je Ebux.cz nepoužitelné.

 • Wooky je proprietární čtečka
 • Pokud se 14 dní ve Wooky nepřihlásíte k serveru, tak vám bude čtečka zablokována
 • Náhled na knihu v obchodě není možný bez povinné registrace
 • Náhled na knihu není k dispozici na webu, musíte si stáhnout Wooky
 • Registraci vám bude značně znepříjemňovat požadavek na heslo (Heslo musí být alespoň 6 znaků dlouhé a obsahovat alespoň jedno velké písmeno, číslici a nebo speciální znak.)
 • Získání knih v epub/PDF mimo čtečku Wooky je možné pouze po ověření osobních údajů (jméno, adresa a telefonní číslo)
 • Zakoupené knihy nevlastníte a z Wooky vám mohou být kdykoliv odebrány (viz klasicky miniaturním způsobem zobrazené smluvní podmínky)
 • Pokud používáte klasickou Wooky (RajKnih.cz), máte smůlu. Wooky pro Ebux.cz je jiná a vzájemně jsou tyto dvě čtečky nezaměnitelné

9 komentářů: „Ebux.cz spuštěno

 1. Nedá mi to si nerýpnout, že např. na Palmknihách není „náhled na knihu“ k dispozici vůbec nikdy (pouze kousek textu v HTML, ale nejedná se o něco, z čeho by přímo vyplývalo, jak bude celá kniha ve čtečce vypadat).
  Tím se v žádném případě nechci zastávat Wooky / Ebux.cz, ani tomuto projektu přát nic dobrého.

 2. Ano, to jistě taky není ideální, ale spíš rýpejte do PalmKnihy.cz – já s nim nemám nic společného a jejich systém prodeje má taky mouchy – ta nejvýraznější je asi nutnost si počkat na potvrzení registrace klasickou poštou.

 3. Čekání na kontrolní kód mi nevadilo. Že není ukázka mi taky nevadí. A nevadí mi ani, že se musím přihlásit. Ale co mi vadí hrozně je ta totálně neergonomická aplikace samotného obchodu. Třeba rájknih.cz je příjemnější (i když strom kategorií mají stejně na prd).
  Nicméně nabízí knihy pouze se sociálním DRM a to mi za to nepohodlí stojí. Doufám ve zlepšení, ale chápu, že asi hodně váhají s dalšími investicemi.

 4. Nejvíc mě na ebux.cz děsí, že tenhle nepoužitelný projekt (a podmínky vypadají neuvěřitelně šíleně) bude spolupracovat třeba i s Luxorem a dalšími, takže to vypadá, že vývoj komerčních eknih u nás bude propojen s ebux.cz Doufám, že to vidím moc černě.

 5. Je to katastrofa! Stakovou se v Cesku, bude cekat na poradne rozsireni eknih radne dlouho, pokud sami prodejci budou cloveku davat takoveto podminky a stezovat mu samotne ziskavani a vlastneni eknih, ze se nestydi, vzdyt to je opravdu sto let za opicema oproti zapadu! Doufam, ze takovy projekt zkrachuje co nejdrive i palmknihy – stejna katastrofa, pritom na netu se da najit tolik prikladu, jak se to da delat super.
  Je to proste typicke cechacstvi, opet ta nase pokrivena mentalita. 😦

 6. Protože mám rád ebooky a vlastním čtečku PocketBook PB 902 (9,7″) tak už jsem něco nakoupil na Palmknihách i Ereadingu. Rozhodl jsem se tedy zkusit nově se rozbíhající obchod s ebooky „Ebux.cz“. Jako u všech ostatních portálů je nutno se zaregistrovat. To se děje pomocí online formuláře, do kterého se zadávají osobní údaje – myslím, že je možno zadat co chcete, podle mne se to neověřuje (jak taky, že?). Musíte ale zadat platný e-mail a také musíte zadat číslo mobilu, na který vám přijde Premium SMS (72 Kč) s ověřovacím kódem, který je nutno zadat do zmíněného online formuláře. Jinak registrace neproběhne. Takže jsem se zaregistroval, vytvořil účet, stahnul čtečku, zaregistroval ji a koupil svoji první (a předem říkám, že poslední) knihu na Ebux.cz. Byl to „Conan a Dračí bráma“ od Christophera Blanca z nakl. Brána. Cena 90,- Kč. Stažení do čtečky proběhlo bez problému a začal jsem číst. Šok – formátování veškeré žádné, text byl rozdělen na dvouřádkové odstavce, prostě hrůza. Zlaté ebooky, které je možno číst na čtečce v PC z E-readingu. Takže jsem začal pátrat, kam se čtečka nainstalovala a zdali na disk se instalují i příslušné soubory. Mám Windows XP Professional. Uvedené věci se instalují do této lokace:
  Documents and Settingsnazev profiluLocal SettingsData aplikacíEbuxWooky. Zde je spustitelný soubor aplikace i soubory knih. Knihy jsou uloženy v adresářích, pojmenovaných čísly (zřejmě interní ID). Vlastní souubor knihy je pojmenován zmíněným číselným kódem a příponou „book“.
  Protože jsem chtěl vyzkoušet opakované stažení knihy, odinstaloval jsem celou aplikace včetně záznamů v registru a znovu nainstaloval – synchronizace proběhla OK. Pak jsem provedl další pokus, kdy jsem opět čtečku odinstaloval a ve svém účtě na stránkách Ebuxu jsem ji vymázl ze sekce „Moje knihovna“. Na všech jiných portálech tuto sekci nelze uživatelsky měnit – je to seznam zakoupených knih. Zde vám to výmaz povolí, varuje vás to ale obecnou hláškou „Tuto akci nelze vzít zpět“. Já jsem to považoval za varování v tom smyslu, že tu knihovnu budu si holt pak muset ručně doplnit. Jenže houby – když jsem chtěl knihu do této sekce přidat, nešlo to. V systému je platba vedena, je vedeno jakou knihu jsem zakoupil, ale přesto k ní nemám přístup.
  Obrátil jsem se proto na podporu a zde je mailová komunikace:

  > Dobrý večer, zakoupil jsem přes mobilní telefon knihu"Conan a Dračí studna" v hodnotě 90,- Kč. ID platby: #xxxxx. Bohužel jsem knihu omylem smazal ze sekce"Moje knihovna" a už si ji tam nemohu přidat. Dá se to nějak napravit?

  Dobry den,

  tuto akciu bohuzial nie je mozne vratit spat. Knihu je mozne zmazat len
  v aplikacii v casti citam, ale v mojej kniznici vam zostane. Treba si na
  to davat pozor.

  S pozdravom
  ebux.cz“

  Takže soudruzi podnikatelé vědí, že jsem knihu koupil, ale nemají zabezpečený systém proti smazání.
  Osobně se mi tento přístup vůbec nezamlouvá. Domnívám se, že je to přímo lumpárna.
  Proto všechny důrazně varuji před nákupem na tomto portálu.

  1. Takže kniha mi byla vrácena zpět do knihovny. POdle vyjádření Ebux to mělo být uděláno už na základě mailu.

 7. U nás na gymplu se tomu říkalo TCN. Čili: tudy cesta nevede. Když nemám správnou čtečku (Kindle) nebo Wooky, tak si knihu nekoupím. Teda koupím, ale můžu si ji číst ve dne v práci. Vlastně ani to ne, poněvadž mě naše proxy k Wooky nepustí. Tak si užijte mých 99 korun, stejně ta knížka je tajuplný templářsko-druidí blábol typu Dan Brown a tak, čili čisté řemeslo.  „Dejvid seděl ve své pracovně. V krbu hořel jasný plamen a kvalitní whisky v broušené sklenici na stole ve  svitu ohně lehce opalizovala. Omšelá kniha kouzel se zdála být nejasná, ale pak se to Dejvidovi najednou všechno spojilo. Pentagram a mapa Velkých Kapušian … Bože můj! Rejčl je v nebezpečí a Šón je právě s ní! Polila ho ledová hrůza. Vyskočil z koženého křesla a pádil ke garážím. Tam u  nablýskaného Bentley 480HP ultra power GT na zakázku stál komorník Džejms s termoskou brazilské kávy. Opatrně, sire Dejvide, řekl jemně.  Té dámě by se nemělo nic stát. Dejvid si pomyslel: je snad Džejms jasnovidec?“. No, Džejms je samozřejmě komorník, ale taky představený církve Nejvyššího chrámu a tak.

  Tím chci říct, že Bux never more a že už u vás nikdy nic neutratím.  A zkusím vás zbavit zvého telefonního čísla a emailové adresy. I když nejsem Dejvid 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s