Prodej e-knih se za poslední rok zdvojnásobil

Americká Association of American Publishers ve své nové studii uvádí, že prodej e-knih meziročně vzrostl 115% a dosáhl objemu 69.9 milionu dolarů. Klasické knihy v pevné vazbě poklesly o 11.3% (49.1 milionu dolarů) a prodej paperback knih klesl o 19.7% (na 83.6 milionu dolarů).  Vzestup zaznamenaly i stahovatelné audio knihy (8.8%, 6.5 milionu dolarů)

Pokles se projevil i v kategorii „mass market“ knih (30.9%, 39 milionů dolarů), stejně tak u knih na CD či kazetách učebnicích. Jedinou rostoucí kategorií klasických knih byly knihy náboženské.

Amazon.com prodává více e-knižních verzí knih z pevnou vazbou (od ledna loňského roku) i  paperbacků (od července) než klasických papírových verzí.

4 komentáře: „Prodej e-knih se za poslední rok zdvojnásobil

  1. Amazon.com prodává více e-knižních verzí paperbacků (od ledna loňského roku)
    překlep? ebooks je pokořily v Q4 loňského roku + paperbacků se prodávalo více než pevné vazby a tudíž by měly být přeskočeny později

    To se mi líbí

  2. Kdyz Dan kritizuje vsechny, ted ho budu kritizovat. Ta cisla jsou za den, mesic, rok ci snezene knedliky? Nebo je to v litrech? Co?
    Je to samozrejme za mesic, leden 2011, a nechapu, proc to tu neni uvedeno. Jinak receno, je to clanek, ktery nepatri ani na tragicky idnes.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s