Recenze: NextPapyrus PAGEone

Kvalitní E-ink 6″, broušený hliník, 200g váhy, kompletní počeštění, snadné ovládání a velká výdrž na jedno nabití. PAGEone je, i s ohledem na cenu, vhodná e-čtečka. Byť, samozřejmě, nějaké ty nedostatky se najdou.

NextPapyrus PAGEone patří mezi lepší čtečky, bez jakýchkoliv pochyb. Padne dobře do ruky a dobře se ovládá – mechanická tlačítka (menu, vzad, OK, vpřed a zpět) jsou dobře použitelná, byť neočekávejte, že byste se orientovali hmatem

Recenze: NextPapyrus PAGEone Šestipalcový e-ink (800×600) je dobře čitelný a má i několik možností nastavení kontrastu/čitelnosti, včetně možností výběru typu fontu i velikosti. Potěší i možnost změny orientace, nejenom mezi potrait a landscape u e-knížky, ale i otočení o 180 stupňů.

Recenze: NextPapyrus PAGEone S dvěma sty gramy váhy a hliníkovým tělem je PAGEone vhodná i pro méně šetrné používání a hodně cestování. Při očekávané výdrži až 15 tisíc stránek na jedno nabití by nemělo být nabíjení až tak velkým problémem – probíhá přes klasický USB konektor. Příhodné jsou i rozměry, hlavně 8,4 mm tloušťky.

PAGEone je kompletně počeštěno a po připojení k počítači přes USB se objeví jako klasické „mass storage“, tedy coby vnější disk – jednoduché uspořádání (knihy, audio, obrázky) a podpora adresářové struktury vám umožní si knihy organizovat vlastním způsobem. Tedy co se 1.4GB dostupné (z 2GB celkové) paměti týče. Nebude-li to stačít, MicroSD karta (až 16GB) pomůže. Mimo adresářové struktury je možné vytvářet „knihovnu“ oblíbených knížek.

Recenze: NextPapyrus PAGEone Podpora EPUB, PDF, MOBI, PRC, CHM, FB2, OEB, PLUCKER, PALMDOC, HTML, TCR, TXT, RTF a obrázků ve formátech JPG, BMP, PNG, GIF je víc než dostatečným základem. Přidejte hudbu ve formátech MP3, WAVE a WMA a můžete si užívat audio-knih (3.5″ konektor).

Čtení e-knih je klasickým listování po stránce s možností přejít na určitou stránku či obsah. V rámci knížky je možné si vytvářet záložky a přecházet na ně. Užitečná je i možnost změny kódové stránky – oceníte v okamžiku, kdy stáhnete e-knihu v nějakém obskurním „kódování“.

Recenze: NextPapyrus PAGEone

Příjemná je i snadno dostupná možnost měnit velikost písma (stiskem OK se přepne ukazatel ze stránkování na písmo a vpřed/vzad fungují pro změnu velikosti písma) bez nutnosti vyvolávat menu.

Skoro až za výjimečně dobrou bych označil i podporu PDF, PAGEone je zvládá bez obvyklých problémů, včetne češtiny, obrázků a všech dalších věcí. Pro čtení PDF navíc nabízí některé další možnosti prohlížení i stránkování. A díky možnosti sledovat výřez PDF stránky je možné na PAGEone číst prakticky jakékoliv PDF.

Recenze: NextPapyrus PAGEone

Ve spodní hraně čtečky najdete konektor pro proprietární port, na zadní straně malý otvor s reset tlačítkem – klasické tlačítko pro zapínání při krátkém stisku čtečku jenom „uspí“, při dlouhém stisku „vypne“.

Hudbu do PAGEone jenom nahrajte do odpovídající složky (Music) a poté přes menu vyvoláte „přehrávač“ – ten ale nic moc neumí a ovládání je jenom pomocí položek menu. Chybí nějaký opravdový „přehrávač“ navázaný na ovládací tlačítka. Stejně tak není Music složka přístupná v rámci adresářového prohlíže – to se týká jenom knih.

Recenze: NextPapyrus PAGEone

Přes adresářovou strukturu není dostupná ani složka pro obrázky (Pictures) – k těm se dostanete také přes Menu a samostatnou volbu – pak můžetem prohlížet všechny obrázky, které jste si do PAGEone nahráli. Samozřejmě s omezením „černobílého“ displeje.

Závěr

Kvalitní E-ink 6″, broušený hliník, 200g váhy, kompletní počeštění, snadné ovládání a velká výdrž na jedno nabití. PAGEone je, i s ohledem na cenu, vhodná e-čtečka. Byť, samozřejmě, nějaké ty nedostatky se najdou, žádný z nich není takový, aby právě tahle čtečka nebyla dobrou alternativou – pokud nepůjdete po klasickém Kindle.

PAGEone můžete koupit na DigiKnihy.cz za 4 999,-Kč bez DPH (5 999,-K4 s DPH)

Co potěší

 • Rozměry, váha a mechanické provedení
 • Snadná práce s adresářovou strukturou
 • Dobrá podpora PDF
 • Výdrž baterie

Co ne zcela potěší

 • USB konektor pod obtížně odnímatelnou krytkou
 • Občasné zatuhnutí, čtečka přestane reagovat, většinou ale pomohlo ji „vypnout“ a znovu zapnout
 • Absence vyhledávání
 • Absence možnosti vkládat poznámky do textu
 • Čtečka je, zejména u většich e-knih, poměrně pomalá při prvním otevření (Bible s 1266 stránkami je typický příklad)
 • Nemožnost nastavit pohled přes složky jako platný po zapnutí, vždy se objevuje Knihovna (Library)
 • Přehrávání audio souborů je poněkud bez možností ovládání

Technické parametry

 • Rozměry 125 × 157 × 8,4 mm
 • Hmotnost 200g
 • Přední šasí – Broušený hliník
 • Zadní části – Plast
 • Displej – 6″ (15,2cm, Vizplex), E-Ink – nepodsvícený, 800 x 600, 166dpi, 8 odstínů šedi, nedotykový
 • Baterie až 15.000 stran, 2200mAh
 • Procesor ARM9
 • Paměť Interní – 2GB (1,4GB uživatelsky přístupná)
 • Rozšíření – až 16GB MicroSD karta
 • Konektory USB 2.0, slot pro MicroSD kartu, konektor pro sluchátka 3,5mm
 • Ovládání Tlačítka – Horní hrana: zapínání -přední strana : Další, předchozí, menu, potvrzení, zpět – zadní strana: Reset
 • Formáty e-knih – EPUB, PDF, MOBI, PRC, CHM, FB2, OEB, PLUCKER, PALMDOC, HTML, TCR, TXT, RTF
 • Obrázky – JPG, BMP, PNG, GIF
 • Hudba – MP3, WAV, WMA
 • Možnosti zvětšování písma – PDF – až 11x Zoom, EPUB – 20x ZOOM a 3 různé velikosti písma, PRC –  10x Zoom a 3 velikosti písma
 • Otáčení na výšku/šířku – Ano
 • České OSD menu – Ano
 • Podpora českých fontů – Ano, ve všech formátech
 • Vlastní fonty – Ano
 • Možnosti třídění – Podpora adresářové struktury, možnost zapnout nebo vypnout adresářovou strukturu
 • DRM – Nepodporuje Adobe DRM ani jiné DRM
 • Podpora a nové firmware – Acomp, viz fórum věnované této čtečce

14 komentářů: „Recenze: NextPapyrus PAGEone

 1. Tak jsem si říkal, kde bude nějaký háček, protože se mi jinak docela líbí. Osobně mi přijde rychlost dost zásadní. Čekat třeba vteřinu na otočení stránky je dost nepříjemné a rušivé.

  1. Nepřišlo mi, při používání té čtečky, že by se nějak výrazně lišila od toho, jak se chovají ostatní čtečky – pořád patří k tomu lepšímu. I co se „otáčení“ stránek týče.

  2. V praxi otáčení stránek přestanete vnímat asi podobně jako otáčení těch papírových.
   Naučíte se stisknout tlačítko cca půl řádku před dočtením stránky, asi podobně jako si připravujete prst na otočení stránky papírové knihy, aby jste mohl plynule pokračovat na další stránce. Takže probleva je prakticky nulová.

   1. “ Takže probleva je prakticky nulová.“
    A kdyz stisknu dalsi stranku jeste pred doctenim, prodleva doslova zaporna, co?
    Proste, prodleva tam je, a je to citelne. Sekunda je hodne. A ja narozdil od vas jdu na stranku, az ji doctu. Ale to bude asi tim, ze mam Kindle, ze nemusim tak dlouho cekat 😀

 2. Ctecku ani omylem nedoporucuji. V porovnani s Kindlem je jeji kontrast cca polovicni (proste ma kontrast vsech ctecek „pred kindlem“). Proste hruza! A to je prosim ctecka za dvojnasobnou cenu nez Kindle.

  1. Z Acompu doporučují http://forum.acomp.cz/viewtopic.php?f=136&t=5764

   Pokud vám nejde spustit z nějakého důvodu čtečka, zkuste jeden z následujících postupů.

   Nabijte nejdříve baterii, stačí na pár hodin připojit k PC.

   [Pokud je čtečka zapnutá]
   Stiskněte tlačítko „Return“, je to dolní tlačítko a zároveň stiskněte resetovací pin zespodu zařízení.
   Měl by naběhnout bezpečný režim, kde proveďte aktualizaci firmware.

   [Pokud je čtečka vypnutá]
   Stiskněte tlačítko „Return“, je to dolní tlačítko a zároveň stiskněte zapínací tlačítko zařízení.
   Měl by naběhnout bezpečný režim, kde proveďte aktualizaci firmware.

 3. vřele tuto čtečku doporučuji všem, kteří nevíte jak vyhodit šest tisíc korun. čtečka mi přestala pracovat při druhém zapnutí. po reklamaci mi byla zaslána údajně nová, která přestala reagovat na jakékoliv pokyny ještě ten samý den. nepomáhají ani rady výše uvedené

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s