Přichází barevný e-ink – revoluce ve čtečkách od Hanvon Technology

Přichází barevný e-ink - revoluce ve čtečkách od Hanvon TechnologyE-čtečky jsou doposud výhradně černobílou záležitosti. Nízká spotřeba, vysoká čitelnost, možnost číst displej na přímém slunci – to všechno je základní plus e-ink displejů. Absence barev a nutnost „překreslovat“ obsah (pro někoho nepříjemné) jsou na druhou stranu vlastnostmi, které jsou často klasickým e-čtečkám vytýkány. A znesnadňují jim pozici „konkurenta“ barevným tabletům. Byť klasický displej tabletu (a ani telefonu) si zpravidla na slunci nepřečtete. A výdrž baterií je v řádu hodin, zatímco u kvalitní e-čtečky v řádu dnů až týdnů.

Hanvon Technology by zítra měl na FPD International Trade Show v Tokiu představit e-čtečku s barevným e-ink displejem. Nemůžete sice očekávat takovou míru ostrosti jako u LCD, ale všechny ostatní výhody e-ink dipleje zůstávají zachovány. A neočekávejte ani možnost přehrávat video, e-ink je stále „pomalá“ technologie, která neumožňuje to co LCD.

Hanvon není vůbec neznámá firma – v Číně má až 78% podíla na tamním trhu e-čteček. A první barevnou e-čtečku s 9.68″ barevným dotykovým displejem nabídne v březnu 2011 právě v Číně – za zhruba 440 dolarů. Tedy za méně, než zaplatíte z iPad. Nabídne WiFi a 3G a cílovou skupinou jsou firmy.

5 komentářů: „Přichází barevný e-ink – revoluce ve čtečkách od Hanvon Technology

  1. Byl bych trochu opatrnější s takovými předpovědmi. Ono je sice hezké, že možná bude na trhu barevná čtečka, ale otázka je, jak budou vypadat i další technické parametry. Ono když by se měla jedna stránka načítat místo několika desetin sekundy několik sekund, tak barvy minimálně pro mě pujdou na druhou kolej.

    To se mi líbí

  2. Jestli je to skutečně revoluce, to se uvidí. Barevný E Ink měli v ruce Fujitsu už v roce 2005, otázka je, jestli to o 5 let Hanvon posunul do použitelné roviny. Cena 440$ je velký pokrok, Fujitsu Flepia se pohybovala kolem 1000$, pokud vím. Co se týče času překreslování, snad to nebudou sekundy, ale nanejvíš desetiny sekundy – jinak to budu pořád považovat za nepoužitelné, a ne revoluci:)

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s