Přichází barevný e-ink – revoluce ve čtečkách od Hanvon Technology

Přichází barevný e-ink - revoluce ve čtečkách od Hanvon TechnologyE-čtečky jsou doposud výhradně černobílou záležitosti. Nízká spotřeba, vysoká čitelnost, možnost číst displej na přímém slunci – to všechno je základní plus e-ink displejů. Absence barev a nutnost „překreslovat“ obsah (pro někoho nepříjemné) jsou na druhou stranu vlastnostmi, které jsou často klasickým e-čtečkám vytýkány. A znesnadňují jim pozici „konkurenta“ barevným tabletům. Byť klasický displej tabletu (a ani telefonu) si zpravidla na slunci nepřečtete. A výdrž baterií je v řádu hodin, zatímco u kvalitní e-čtečky v řádu dnů až týdnů.

Hanvon Technology by zítra měl na FPD International Trade Show v Tokiu představit e-čtečku s barevným e-ink displejem. Nemůžete sice očekávat takovou míru ostrosti jako u LCD, ale všechny ostatní výhody e-ink dipleje zůstávají zachovány. A neočekávejte ani možnost přehrávat video, e-ink je stále „pomalá“ technologie, která neumožňuje to co LCD.

Hanvon není vůbec neznámá firma – v Číně má až 78% podíla na tamním trhu e-čteček. A první barevnou e-čtečku s 9.68″ barevným dotykovým displejem nabídne v březnu 2011 právě v Číně – za zhruba 440 dolarů. Tedy za méně, než zaplatíte z iPad. Nabídne WiFi a 3G a cílovou skupinou jsou firmy.

5 komentářů: „Přichází barevný e-ink – revoluce ve čtečkách od Hanvon Technology

  1. Byl bych trochu opatrnější s takovými předpovědmi. Ono je sice hezké, že možná bude na trhu barevná čtečka, ale otázka je, jak budou vypadat i další technické parametry. Ono když by se měla jedna stránka načítat místo několika desetin sekundy několik sekund, tak barvy minimálně pro mě pujdou na druhou kolej.

    1. Uvidíme. Barevný e-ink je pořád klasický e-ink akorát s nějakými barevnými filtry „nad“ e-inkem. Už to měli dát na trh někdy do konce roku – a zase to posunuli.

  2. Jestli je to skutečně revoluce, to se uvidí. Barevný E Ink měli v ruce Fujitsu už v roce 2005, otázka je, jestli to o 5 let Hanvon posunul do použitelné roviny. Cena 440$ je velký pokrok, Fujitsu Flepia se pohybovala kolem 1000$, pokud vím. Co se týče času překreslování, snad to nebudou sekundy, ale nanejvíš desetiny sekundy – jinak to budu pořád považovat za nepoužitelné, a ne revoluci:)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s